Slušajte radio Delta i Prijatelji - narodna muzika pomoću:
Winamp, iTunes   Windows Media Player   Real Player   QuickTime

Trenutna pesma: Loading ...
Bit rate:
Trenutno Slusalaca: /
Status servera:

Prikaz rezultata 1 do 10 od 10

Tema: Moji saveti vama!

Cool Moji saveti vama!

Moji saveti vama!

Nikad ne zuri, tako ces uvek stici na cilj.

Ne budi nestrpljiv, nestrpljivost je znak da je tvoja vera nejaka. Davno je narod rekao ,,Strpljen spasen!,,.

Dobrog coveka krase dobra dela a rdjavog zla dela.

Ne trazi pomoc vracara i raznih magova. Upamti da je svaka magija ipak magija. Nemas pojma kako je tesko izaci iz pakla u koji te vracare i magovi bace.

Voli, voli zivot, svet, zivotinje, decu, voli svaki dan posbno i jako a najjace voli svog Tvorca i Stvaritelja. Samo srce puno ljubavi je nepobedivo srce.

Ljubav Ti i Ja!

Kako bez muke ocistiti stakleno posudje za pecenje u rerni?

U posudu do vrha sipajre vrucu vodu, dodajte deterdzent za posudje i 1 kasiku sode bikarbone te dobro pomesajte i ostavite da stoji minimum 2 sata.
    Nakon toga stakleno posudje za pecenje operite.

Ljubav Ti i Ja!

Da vam vazduh u stanu bude uvek svez koristite krupnu morsku so.
    U male posudice ili casice sipajte so i postavite na prozore, ormarice, u coskove soba malo sitne morske soli potresite po tepisima a kad usisate stan postupak ponovite.
    Za kupatilo koristite mesavinu soli i sode bikarbone.
    U stanovima gde se pusi takodje koristite sodu bikarbonu, stavite kasiku sode u pepeljaru ona ubija miris duvana.

Ljubav Ti i Ja!

Da bi koznu obucu sacuvali od vode i vlage, namazite donje rubove i sivove u do djona vazelinom ili mesavinom glicerina i limuna.
    Glicerin se koristi 1;1, kasika glicerina + kasika soka od limuna dobro sjediniti pa tom smesom nekoliko puta namazati obucu po savovima i donji deo uz djon.
    Istu smesu mozete upotrebiti za glancanje starog drvenog namestaja, efekti su fenomenalni.

Ljubav Ti i Ja!

Ocistite mrtvu kozu na tabanima i bedrima

Jednom sedmicno na prirodan nacin ucini svoja stopala i bedra glatkim. Dovoljno je noge malo nakvasiti mlakom viodom, namazete pastom za zube i ostavite desetak minuta.
    Meksom cetkom iscetkajte tabane i bedra pa saperite mlakom vodom onda stpala isperite ladnom vodom, obrisite noge i stopala namazite kokosovim ili baby uljem.
    Mozete umesto paste za zube upotrebiti i pastu odnosno penu za brijanje.
    Probajte!

Ljubav Ti i Ja!

Da vam ruke ne budu pegaste od suna, pre nego izadjete iz kuce nanesite kremu za suncanje sa sto vecim faktorom a moze i cisti vazelin.
    Navece pre spavanja ruke namazite sokom od limuna.
    Povremeno dodajte limunu sodu bikarbonu pa drzite oko 20 minuta, isperite i namazite cistim sokom od limuna.
    V.Kosovka

Ljubav Ti i Ja!

Da vam odtoci ostanu svezi uvek nakon pranja posudja sipajte malo ceta za posudje u odtok i ostavite tako a mozete dodati i kasiku sirceta.

V.Kosovka

Ljubav Ti i Ja!

Osvezite dom zastitite odecu

Ako zelite sasvim prirodne mirise i zastitu najpre ocistite kucu i ormare.
    Ormari se najbolje ociste tako da ih ispraznite i obrisete unutrasnju i vanjsku stranu vodom kojoj ste dodali esenciju ili belo sirce i malo sode birkabone ( ja koristim 37% sirce na 5 litara vode pola litra i cajnu kasiku sode bikarbone).
    Tim rastvorom cistim i podove jednom mesecno, kupatilo, tapete.
    Kad se ormari potpuno osuse uzmete obicne novine ne one debelih i masnih listova, lepo u 2 lista novina stavite bosiljak ili origano, (po mogucnosti osusene grancice, moze i karanfilic u prahu), pa lepo stavite na dno ormara u police. Preko novina stavite neku staru kuhinjsku krpu ili pamucne pelene ako imate i onda garderobu. Takodje u stare pamucne carape stavite bosiljak, origano, materinu dusicu, lovorov list zavezite i okacite medju ofingere sa odecom, imate zastitu od moljaca i lep prirodan miris.
    Ko voli moze vostanice da umota u papirni ubrus i stavi medju odecu, isto mozete uciniti i sa stangicama vanilije i cimeta, mirisavi tamjan dovoljno je i da u ormare stavite sapune bilo koje, sve je to prirodan nacin da cuvate svezinu i zastitite odecu.

Razni osvezivaci stete zdravlju, izazivaju reumu, alegije neki naftalini mogu da uticu na vid.

V. Kosovka

Ljubav Ti i Ja!

Za gustu i jaku kosu

Umutite 1 zumance+ 1 s. kasiku maslinovog ulja + 1 s. kasiku medicinski 70% alkohol a moze kao zamena jabukovo sirce + malo soli.
    Dobro umuceno utrljajte u koren kose, stavite pvc kapu za tusiranje na glavu, umotajte peskirom i drzite 45 minuta.
    Kosu operite neznim samponom.
    Prvih 6 meseci ovo pakovanje stavljati jednom sedmicno nakon 6 meseci jednom na 14 dana.

Ljubav Ti i Ja!

Ako vam se koza susi i peruta

Za celo, lice, ruke, noge laktove, pete. Sjedinite po 2 supene kasike ulje od kokosa + laneno ulje (ili ulje od oraha) + sok od limuna.
    Dobro utrljajte na delove gde vam se koza susi i peruta i ostavite preko noci.
    Ujutru se umijte hladnom vodom.

Ljubav Ti i Ja!

Pravila Postanja