Slušajte radio Delta i Prijatelji - narodna muzika pomoću:
Winamp, iTunes   Windows Media Player   Real Player   QuickTime

Trenutna pesma: Loading ...
Bit rate:
Trenutno Slusalaca: /
Status servera:

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjaZadnja
Prikaz rezultata 11 do 20 od 25

Tema: Ja i moje srce

I ljubav ume da boli

Ponekad zaneseni ljubavlju prepustimo se tokovima neznosti i strasti do te mere da postanemo ranjivi. Tek kad shvatimo da je sve bilo samo san, zelja i jednostrano davanje ostanu suze i bol, neizdrziva bol koja para dusu lomi srce, koja neda da udahnes duboko. Ljubav medju ljudima je jos uvek samo san, pokusaj probuditi suprotno bice, pokusaj docarati komadic raja. Traziti ljubav u ljudima je kao da trazis zivog medju mrtvima.

Nista tako ne boli kao neuzvracena ljubav.
    Ljudi cesto pomesaju strast, telesnu zudnju sa istinskom ljubavlju pa se brzo zasite partnera, posebno ako su avanturistickog duha, tad onaj ostavljeni dozivi lom u srcu i dusi. Covek moze imati bezbroj ljubavi a samo je jedna jedina istinska i blagoslovena, ona prava. Takve ljubavi nisu retke ali su vrlo retko ostvarene. Bog gleda djavo neda!
    Tako nekako na kraju ispadne. Zelis, volis, dajes se nesebicno a onda patis zauvek. Patnja je dobra jer te cuva od sledeceg neuspeha. Kad istinski volis ostajes u toj vezi sam i zivis od secanja i nade, zivis za ono vecno kad ce vase duse zauvek biti spojene u nekom lepsem i boljem svetu.
    Zena koja zavoli svim bicem voli nesebicno i zauvek, nju niko ne moze probuditi iz tog ljubavnog sna cak i ostavljena zivi sa svojom ljubavlju natopljenu suzama i ceznjom.

Voleti nesebicno u dobru i zlu mogu samo oni koji znaju sta zele od zivota. Sebicno je kad ti neko kaze da nesto cini jer je tako za tebe bolje. Sebicno je povlaciti se kad si najvise voljen, shvacen pozeljan. Sebicno je kad jedan partner sam odluci sta je dobro za oboje, kad onom drugom ne dozvolis da sam odluci sta zeli i koliko je spreman sebe dati.
    Ljubav nije ljubav ako su dva bica zajedno samo dok je sve potaman, ljubav znaci deliti sve, dobro i lose, bolest i radost, poslednji minut vremena, prostor i zivot. Obostrano dopunjavanje i davanje sebe je pravi primer ciste ljubavi. Kad ti neko kaze da ti zeli najbolje u zivotu ali bez njega, da je tako bolje, da ne zeli da patis uz njega a ne pita te sta ti zelis, to nije ljubav vec sebicnost koja dodje kad strast prodje.

"Jedna kap gorcine vise ili manje, sve je isto, u biti se nista promeniti nece!"

Ljubav Ti i Ja!

Kad shvatis da volis nepostojece bice

Jednom u zivotu srce voli istinski, duboko, zauvek, samo jednom. Ja nisam zemlju pod nogama osetila od kad sam se u tebe zaljubila, nisam videla kisu, sneg, ljude, nista sem tebe. Nit mi je bilo ladno na -27 nit vruce na +40, sve sto se meni desava je ljubav i svaki osecaj, uzdah i izdah, suza i osmeh, sve bas sve je ljubav. Svud te ima, u meni, pored mene, u svakom uglu kuce u svakom oblaku u cvrkutu ptica u suncanom danu, u kapima kise u sumu vetra i talasu mora, svud si samo ti svuda tvoj lik, osmeh tvoj pogled i sve je to ljubav. Volim ovu nasu ljubav iako je nestvarna, nedokuciva, neshvatljiva i neuhvatljiva.
    Sad znam.
    Ja volim coveka koji ne postoji medju ljudima, on zivi u mojim mislima u mom srcu u mojoj dusi, on je ono moje ja, moje sve on je moje juce i moje sutra. Tako to biva kad srce ludo zavoli i kad ni jednu manu ne vidi, kad kraj ne sluti jer voli i zivi da voli, tako to biva kad se zaljubis u onog koji je ogledalo tvoje duse a on ipak nije stvaran, dodje u prolazu da ti da minut vremena i trenutak ognja strasti ljubavne pa nestane. Ostane samo onaj divni osecaj kad i kroz suze kazes da je ljubav i od bola jaca i od smrti i od svega.
    Bas te volim tek sad znam koliko i da je ta ljubav jednom i zauvek.
    To je ono sto se desi ili ne desi jednom u zivotu. To je ono zbog cega sve staje, nestaje, prestaje, utihne, zbog cega zvezde padaju sa neba i ptice umiru u olujnom nevremenu i zemlja puca od silnog drhtanja, to je ono zbog cega se rodis, zasta zivis i zbog cega nikad ne umres.

To je ljubav a ja tek sad volim, toliko volim da bih mogla zapaliti i zemlju i nebo ovom svojom ljubavlju. Jedino ne mogu otopiti led oko tvog srca jer tvoje shvatanje ljubavi je u suprotnosti od ove moje ljubavi.
    Volim nekog ko je samo duhom tu volim nepostojeceg coveka. Ko zna, mozda se opet nekad, negde i sretnemo!

Ljubav Ti i Ja!

Kazi mi sudbino, zasto sam tu? - Istina mog zivota!

Ja živim i dišem zbog ljubavi i ljubav vidim u svemu. Ali, isto tako, ni zbog čega na svetu ne patim kao što patim zbog ljubavi. Moje srce poput baksuza uvek izabere pogrešnu osobu. Ili, upoznam nekog i učini mi se da je divan, da je to osoba mog života i moja srodna duša, a baš onda kada se zaljubim, kada se ponadam i uverim u to da su i za mene došli lepi ljubavni dani, ta osoba pokaže svoje pravo lice. Kao da se nalazim u lavirintu iz kojeg je nemoguće izaći, srce mi je često ranjeno. Osim toga, nažalost, često se dešava da mi ljudi koje volim okrenu leđa. Oni koje smatram prijateljima mi u ista ta leđa zabodu nož.

Ja imam želju i potrebu da odem na pusto ostrvo, da budem sama sa svojim mislima. Da me više niko nikada ne povredi, da me niko ne razočara, da mi niko ne slomi srce. Cesto krivim sebe za svoje poraze, iako zapravo nikada nisam kriva.Moja mana je tvrdoglavost, udaraću glavom o zid, ako je potrebno, ali samo onda kada sam u pravu. Istrajna sam i snažna osoba, i na kraju osoba vredna poštovanja. To je inače moja životna parola: Ne mora niko da me voli, ali poštovanje mora da postoji!

Zivim da volim. Niko kao ja ne ume da voli, da da celu sebe! Moja ljubav je ogromna kao nebo i duboka kao okean. Kada zavolim to je do smrti, iskreno, verno i predano!
    To je samo jednom, zauvek, beskonacno!

Ljubav Ti i Ja!

Ljubav i suze idu zajedno!

Moze covek da pati i place zbog raznih stvari, dogadjaja, od tuge zbog gubitka ili srece i ljubavi. Ja volim i patim istovremeno i uvek je ljubav za notu jaca. Ljubis Boga i sve sto od Boga ishodi i ta ljubav pokriva sve boli, gubitke i nesrece.
    Zivim.
    Zivim da volim pa kako god ali ljubavi nedam iz srca. Bog je moje svetlo, nada, uteha a ljubav moj zivot, smisao svega sto cinim. Sve sto ucinim, bilo dobro il manje dobro cinim iz ljubavi.
    Ako gresim sama cu zbog toga da ispastam.
    Zivim danas i uvek samo danas. Ja nemam juce i sutra jer ne zelim ono iz proslosti da mi stavlja omcu oko vrata niti strah zbog onog sto dolazi da mi bude kamen sputavanja. Ja zivim svaki dan pojedinacno za sebe u sadasnjosti, sto volim volim u tisini, sto zelim, zelim u tisini, zbog cega patim, opet to cinim u tisini. Ne pokazjem ono nesto sto je samo moje u meni u dusi i srcu.
    Mozda zato sto su ljudi vukovi a vukovi su cesto krvolocni. Necu da vukovi osete moju plasljivost, moju ranjivost moju neznost, necu.
    Ljubav koja je iskrena, istinska i vrecna uvek nadje put do srca. Moje srce i tvoje srce spojio je neko mnogo veci od nas i ako on ne zeli da ih razdvoji oba srca ce i na onaj svet zajedno, spojeni kao dve reke kad se ulivaju jedna u drugu i tvore mnogo vecu i jacu reku.

Ljubav Ti i Ja!

Ko se bori za mrvicu pored cele pogace na stolu taj i mrvicu izgubi.

V.Kosovka

Zene svojim postupcima cesto kod muskarca izazivaju sok koji im kako oni kazu skracuje zivot.
    Zato ne cudi sto zene zive duze od muskaraca.

V.K.

Nekim zenama sa javne scene Srbije bilo bi bolje da cute.
    Dovoljno ih je svevisnji kaznio izgledom.

V.K.

Ako bi morala da biram izmedju Natase Kandic i Sonje Biserko na jednoj strani i otrovne zmije na drugoj, ja bi birala zmiju.
    Protiv zmijskog otova postoji lek dok od otrova ove dve persone jos niko nije iznasao protivotrov.

V.K.

Ako zena samu sebe ne voli, ni jedna muska ljubav nece je uciniti srecnom i mladolikom!

V.K.

-Kad nestanem jednog dana, pamtite me po vedrom duhu, salama i smehu, zivot brzo tece pa ne stigoh da se uozbiljim!
    -Dj.Vesna

Svud sam te trazila, po selima, gradovima morima u manastirima a ti si uvek bio tu,
    tu u mom srcu.
    Hvala ti Boze!

V.K.

Bog je ljubav!
    Ako me bijete da biste me ubili, znajte da bijete Boga jer on stoluje u mome srcu.

V.K.

Ljubav Ti i Ja!

Kome da se zalim

Evo jos jedna godina prodje i tako se nizu kao biseri oko vrata jedna za drugom od onog dana kad me mati rodi a ja srecu nit ljubav ne nadjoh pa se pitam; ,,Kome da se zalim?,,.

- Da placem suza odavno nemam, da pevam razloga odavno nemam, da se radujem neznam cemu, da tugujem neznam za cim. U biti sve je isto od pocetka do kraja, bar tako mi se cini.

Razmisljam o zivotu iza sebe, ovom sada i onom valjda koji jos treba da zivim. Svodim racune a oni uvek na kraju saldo stanja isto.
    Cemu se ja rodih, kome trebam, za koga sam tu, ko ce meni da pozeli dobro jutro i laku noc?

- Kazu proci ce a znam da nece, kazu docice i bolje vreme, znam da hoce ali za koga meni sigurno nece jer sam odavno prestala da se nadam da verujem. Prolaze tako godine, sproleca docekujem rode i lastavice kad se vracaju sa juga eto u ovo vreme gledam kako lete nazad svome jugu. Ceznja neka jako mi obuzima srce i dusu, i ja bi da poletim ka jugu ali znam, mene tamo odavno niko ne ceka. Mozda me nikad niko nije ni cekao, mozda je samo dobri moj stari jos umeo da se raduje kad dodjem i da place kad podjem ali moj dobri moj stari odavno pociva na seoskom groblju.
    Tako cu jos jednu zimu da gledam kako pahulje padaju na zaledjenu zemlju, kako severni vetrovi lome drvecu grane i cekam prolece, rode i laste da se sa juga vrate. Godine se nizu kao biseri, prolaze kao zime proleca, leta i jeseni a ja, ja jos se nadam nekom lepsem i boljem jutru nekom neznom, ljubavi i topline punom bicu, jos verujem iako mi srce kaze da ce to ipak ostati samo moja velika neostvarena zelja. Imam srce puno ljubavi mogla bi led da otopim njome ali sta vredi kad nikom moja ljubav nije potrebna, niko nece ljubav.

Ljubav Ti i Ja!

Oprosti mi

Dragi Boze, ti koji sve drzis na dlanu sile svoje, ti koji sve znas, koji sve vidis, koji si sve uredio i ugodio kako ni najveci umetnik ne ume sliku jednu da nacrta oboji, kako pesnik ne ume stihove kao bisere da nize, ti znas puteve moje i muke moje, moje radosti, tuge i zalosti, moje ljubavi i moj greh, oprosti mi sto pored tolike ljubavi tvoje trazih ljubav od ljudi.
    Trazim od sebicnih umisljenih pacenika mrvicu neznosti a ti mi ocean ljubavi i dobrog dajes i ja to ne primecujem, ne vidim tu beskonacnu divotu neznost, silu i bezuslovnu ljubav od jednog makovog zrna zvanog ljubav covekova.

Oprosti mi Oce nebeski, Oprosti mi Hriste Boze sto sam dusu svoju gorkim suzama kupala i za mrvicom bezvrednog plakala i zalila pored tog rajskog raskosnog vrta ljubavi i blagodati tvoje.
    Zanelo me ono telesno zemaljsko, onaj osecaj i ona zelja da me neko jutrom poljupcem budi a tvoji dodiri poput povetarca nezni i topli ne mogu se nicim zameniti.
    Tvoja je ljubav duboka i siroka poput svih oceana sveta, toplija od najtoplijeg leta, lepsa od najlepse sonate, neznija od najneznijeg pera.

Oprosti sto poverovah covekolikom bicu koje je davno dusu izgubilo trgujuci srecom svojom sa djavolijim rodom, oprosti sto sam te izdala ljubavlju prema onima koji je gaze kao trulu sljivu, oprosti sto sam u svojoj slabosti podlegla kratkom osecaju zenskog srca.

Oprosti mi Hriste Boze!

Ljubav Ti i Ja!

Tebi

Moje srce nocas, stobom razgovara
    dok vani pada ledena kisa
    i nece ono ludo uzdrhtalo da cuti,
    neda onoj silnoj vatri da se stisa.
    Moje ludo naivno srce,
    nece da shvati da se probudi,
    ono ti tiho nocas sapuce
    ono te miluje i nezno ljubi.

Mesec je pun iznad severa,
    sija sav u svojoj studi a negde
    negde daleko jedno se bice
    uzavrelo od strasti preznojano budi.
    Ono nezna ono i ne sluti
    da nije san nit kosmar neki
    vec jedno zensko srce u daljini
    koje ga neznim poljupcima budi.

Ne slute ni ptice ni nebeske zvezde,
    nit Andjeli nebeski ni nebeski svod
    ne slute ljudi oko nas
    da ljubav gori u srcima nasim.
    Da je ljubav svima spas,
    da su moje noci stobom ispunjene
    i moja dusa puna je tebe,
    ne niko nezna niko ne sluti.

Dok smirujem srce da tise kuca
    i stobom zagrljena u nocnoj tami,
    u svojim mastama mislima snovima
    uvek smo duso ti i ja sami.
    Tebi pripada sva moja ljubav,
    moje strasti i moja lepota
    moje molitve i moja dusa
    tebi pripada sve ljubavi moja.

Divno je imati tebe pored sebe,
    mastati u dvoje ziveti svoj san
    sva je lepota sveta u tvojim ocima
    i sva lepota mora i dubine njih.
    Svod nebeski pred tobom se povija
    kad pogledom svojim milujes moje lice,
    kad me nezno zagrlis i nikom nedas
    i sapnes tiho, moja devojcice.

V.Kosovka

Ljubav Ti i Ja!

Jedna ljubav

Jedna ljubav iz proslosti, jos u meni zivi
    neda suzi da presusi, neda dusi da izbrise
    neda vremenu da odnese, niti kisama da isperu
    sve tragove sve godine, svu lepotu te ljubavi.

Jedna ljubav i secanja na nju
    nedaju mi ponovo da volim nit da ljubim
    mozda se potajno srce boji, da zavoli
    pa opet da se razocara, da gubi.

Jedna ljubav i godine srecne, nikad niko
    oduzeti mi ne moze i nece,
    jer te godine i zajednicke noci, ne mogu
    i da jos toliko zelim da zaboravim, da izbrisem.

Pomirilo se srce i dusa moja,
    da ce ta ljubav vecno da zivi i ne ocekuje
    od vremena i godina koje dolaze,
    da zavolim drugog da se nekom drugom dam.

Secanje na te godine, sve vise u meni zivi,
    osecaj kao da juce setasmo zagrljeni
    da jos juce bese kad smo se smejali pticama i rodama
    pokraj jezera, zivi i nece umreti jer, ljubav ne umire.

Vesna Kosovka

Ljubav Ti i Ja!

Kada sam tuzna

Kada sam tuzna, tad o tebi mislim,
    prizivam nas i nase dane srece,
    prosetam stazama kojima smo setali nas dvoje,
    znam da tu si da u meni zivis
    i bude mi lakse, uteho moja, ljubavi vecna.

Kad se umorim od ljudi i svega,
    opet u tebi potrazim snagu,
    jer ti zivi izvor si ljubavi i snage,
    samo ti umes da me smiris i razumes,
    tad bude mi lakse, uteho moja ljubavi vecna.

Cekaj me, cuvaj mi mesto pored sebe
    u vecnom carstvu i znaj, koliko god godina da prodje
    i vode Dunavom da protece
    ja cu ti doci u vecnost stobom po obecanju nasem
    da bude nam lakse, ljubavi moja vecna i besmrtna.

Vesna Kosovka

Ljubav Ti i Ja!

Pravila Postanja