PDA

View Full Version : Tarabici i njihovo prorocanstvo

kosovka2
16.10.2019, 20:04
DRAGAN JE ROĐEN U KREMNIMA I U PROROČANSTVO TARABIĆA VERUJE OD DETINJSTVA: Rastao sam uz oca koji je imao staru knjigu, a prevedenu je ima i svaki američki general! Evo zbog čega i šta tamo stvarno piše

Sledeće godine na Ilindan, biće tačno 200 godina od kako su vile probudile proroka Miloša i rekle mu da ih je Bog poslao da mu saopšte da će biti vidovit i da će narodu prenositi šta će se dešavati

UŽICE - Čuveni Tarabići iz sela Kremna sa Tare predvideli su pojavu čeličnih ptica i razna svetska dešavanja. Kremna i danas deluju mistično i zbog toga na stotine ljudi dnevno posećuje ovo mesto.

Dragan Pjević koji se bavi promocijom kremanskog proročanstva u turističke svrhe kaže da ih masovno posećuju znatiželjnici ali da organizovano dolaze đačke i sindikalne eksruzije, kako iz zemlje tako i iz okruženja.

„Posete su iz Hrvatske, Slovenije, Rusije, Kine, Češke, Slovačke i svi se interesuju za priču o kremanskom proročanstvu. Ovde kada dođu prvo im se održi prezentacija o kome ovde, tako reći niko ne zna istinu. Za ovih 15 godina nisu bila tri čoveka koja znaju ko je napisao pravu knjigu proročanstva. Prava knjiga bavi se pored lokalnih i svetskim događaja i državnim. Pošto su poruke loše od nastanka po vladare, Obrenoviće, Karađorđeviće a posebno po Josipa Broza jer je predviđena propast komunističkog carstva gore nego što je propalo. Onda su njegovi pisci sedamdesetih godina izdavali lažne knjige. Nije tu lagano kako je ime Milošu, Mitru ili Zahari nego bitne političke poruke”, rekao je Pjević.

Dragan Pjević rođen je upravo u Kremnima, kako kaže u četničko-monarhističkoj kući koju je hrabrilo Kremansko proročanstvo da će pobediti oni koji su lažno izgubili 1945.

„Rastao sam uz oca koji je imao staru knjigu proročanstva koju je sa prijateljima analizirao i koju sam ja kao dete prihvatio za istinu. Ona je meni jači učitelj od onih koji su me učili, jer su me oni lagali a knjiga je pričala istinu. Ja sam inženjer po struci, radi sam u Prvom Partizanu i nikada u fabriku nisam ušao na Božić i krsnu slavu”, kaže Pjević.

U knjizi Kremansko proročanstvo se pominje da će doći čovek iz naroda...

„Ja sam mislio da je Koštunica taj čovek, ali nije on, tako da čekamo da pravi dođe.” Prema njegovim rečima i komunisti su izmišljali da u knjizi piše da će doći čovek na belom konju i da je u presečenoj jabuci znak spasa - petokraka.

Kremansko proročanstvo sem u knjigama živi i u narodu. U svetskim razmerama zauzima veoma visoko treće mesto, posle Nostradamusa i Celestinskog ide Kremansko.

„Znam provereno da svaki američki general ima prevedenu knjigu zbog velikih svetskih događaja, a kod nas u domaćoj javnosti je ljagana i osporavana. U avgustu mesecu smo izdali knjigu `Proročanstvo pred ostvarenje` deo iz originalne knjige koji su tumačili pet doktora nauka, a ja sam samo potpisao. U predgovori stoji da na današnji dan prestaje propadanje države i nastaje neviđeni procvat a da će se naši ljudi u povorkama vraćati iz inostranstva”, kaže Pjević.

Kremensko proročanstvo zadnji put je štampano 1940. godine a pisac je Radovan Kazimirović. Nastalo je tako što su dva vidovnjaka Miloš i Mitar pričali nezamislive stvari, a sve to beležio kremanski sveštenik Zaharije kao pismeni čovek. Dr Kazimirović dolazio je u Kremne pre Prvog svetskog rata i iz razgovora sa Zaharijem napravio knjigu. Recenziju knjige pisao je Vladika Nikolaj, koji je 77. srpski svetitelj.

„Ja da negiram sveca neću. U staroj knjizi prorok je naveo na 62. strani da će se Srbija proširiti i da ćemo povratiti naše stare granice koje smo imali pod carevima, gde je srpska kuća i srpski grob biće ponovo srpsko. U drugom delu kaže, stvara se celovita srpska država. Hrvati su izmislili da će Srba ostati za pod jednu šljivu primerak knjige imam i ja ovde. Izdali su je pred Oluju i ona je bila najčitanija. Isprepadala je Srbe iz Krajine i naterala ih da beže. Onda ima na 72. strani gde prorok kaže da će Rusija postati najmoćnija sila na svetu, svi će se otimati o njeno prijateljstvo i reči ruskoga cara slušaće se i na nebu i na zemlji”, rekao je Pjević.

„U knjizi ima i težih stvari. Prelazak prestonice iz Beograda u Kruševac. Krunisanje srpskog cara u Kruševcu, pa onda raspad NATO, da će Rusija uzeti Carigrad, da će Aja Sofija postati pravoslavna bogomolja”, kaže Pjević.

Sledeće godine na Ilindan, biće tačno 200 godina od kako su vile probudile proroka Miloša i rekle mu da ih je Bog poslao da mu saopšte da će biti vidovit i da će narodu prenositi šta će se dešavati a oni se upravljati prema njegovim rečima.

„Dobra poruka u knjizi je i da svi vladari koji vode računa o Kremnima će dugo vladati, jer se vodi da su Kremne božje mesto. Jedino se toga pridržavao Petar Karađorđević i nijedan drugi”, kaže Dragan Pjević.

On je pozvao i Trampa da dođe u Kremne. Kaže da su mu u pismu napisali da ako ih dogodine poseti, na dan proslave proroka 3. avgusta, da će pobediti u novembru na izborima.

(Kurir.rs/RINA)

kosovka2
22.06.2021, 16:39
Tarabići predvideli raspad sveta kakav znamo: Biće rata, zapadne sile idu u propast, a spomenuli su i sudbinu Kosova!

Kristijana Ćaćić/alo.rs

Selo Kremna se nalazi na 800 metara nadmorske visine. Smeštena kao starinska karlica za mleko između planina Zlatibora i Tare

Od ove Kremanske kotline pa do izvorišta velikog Rzava je Zlatibor tj Zlatiborska visoravan, a od padina Tarabića počinje Tara. Kotlina je popločana kamenom, kremen kamenom koje ima magnetno dejstvo.
poster

Kažu da Amerikanci kada su radili prve satelitske snimke ovog područija, imali su negativan rezultat, uopšte nisu mogli da snime kotlinu.

Ovde u ovim krajevima postoji i priča da se Avioni gube na radaru zbog magnetnog polja, koji remeti rad tehnologije.

Prema Semiru Osmanagiću (bosanskohercegovački nezavisni istražival i geolog) koji istražuje energetske portale, piramide itd. govori kako Kremanska kotlina ima devet magnetnih krugova koji stvaraju to magnetno polje i da se zbog toga dešavaju veoma čudne stvari.

U zaseoku Tarabića koji pripada selu Kremna rodili su se i živeli u davnom 19. veku Miloš i Mitar Tarabić, koji su bili stric i sinovac u rodbinskim odnosima. Tada je Srbijom vladala dinastija Obrenovića. Miloš je poživeo 45 godina, a Mitar 70 godina. I jedan i drugi su imali taj dar da vide iznad granica svog života. U to vreme u selu je živeo i službovao lokalni seštenik Prota Zaharije Zaharić koji je bio pismen i uman čovek tog vremena, a inače je bio i u kumovskim vezama sa porodicom Tarabić. Pored službe u crkvi on je takođe beležio i pisao sva njihova proročanstva.

Pred Prvi svetski rat u selo je stigao još jedan sveštenik, profesor i teolog Radovan Kazimirović. On je u to vreme pisao jedan udžbenik o tajanstvenim pojavama u srpskom narodu. Kada je čuo za Tarabiće, odmah je došao u selo i od Prote Zaharija pokupio sve njegove zabeleške na osnovu kojih je napisao knjigu "Kremansko proročanstvo".

Ta knjiga se štampa i izlazi između dva svetska rata, a poslednji put u Beogradu 1940. godine.

Recezent tog Kazimirovićevog zapisa je bio naš Vladika Nikolaj Velimirović što joj daje još jednu dodatnu težinu. Crkveni poglavar i priče proroka isključuju jedno drugo, ali vladika nije odbacio to i ostavio je našem narodu na čitanje i upravo kroz naše manastire, naše sveštenstvo, kroz ruke srpskog naroda je nuđen taj zapis i gradio je tu kulturnu baštinu do ovog vremena koji je ušao duboko u naše korene.

Ali Kazimirovićev zapis je pisan u porukama. Sve poruke treba da se tumače i nemaju vremensku odredicu, ali kada se čita i tumači prepoznaje se i stradanje Obrenovića, ubistvo Kneza Mihaila, Majski prevrat, oba svetska rata, odlazak monarhista, dolazak komunista... Sve ono što je bilo na ovom prostorima.

Kažu da se iz zapisa do sada ostvarilo nekih 60 posto, znači ostalo je još 40 posto za ostvarenje i kao takvo se smatra najvećim Balkanskim proročanstvom zapisanim, čak većem i od Vanginog.

Za budućnost stoji da će Srbiju spasiti "čovek iz naroda" koji se još čeka, ali napominjemo da nema vremensku odredbu, čijim dolaskom prestaje propadanje Srbije. Stvoriće se celovita srpska država, a pogotovu ljudi naši iz dijaspore će masovno početi da se vraćaju. To čak stoji i u Vinčanskim zapisima, gde se govori da će do 2025. neke određene stvari desiti ovde.

Neki od proročansava Tarabića ovako glase:

- Tarabići su naglasili da će se naši ljudi u povorkama vraćati za Srbiju

- Još su dodali da će Kruševac ponovi biti prestonica Srbije, da će doći do krunisanja Srpskog cara od loze Nemanjića po ženskoj liniji.

- PRVO CAR U RUSIJI, PA CAR U SRBIJI.

- Takođe piše da će se dogoditi treći svetski rat i kako će Srbija proći u tim sukobima istoka i zapada. Mi nećemo učestvovati, ali ćemo biti leglo stranih obaveštajnih službi.

- Raspad Natoa (U knjizi nazvan "zapadni kralj")

- Rešiće se pitanje Kosova i Metohije

- Rusija će ponovo uzeti Carigrad i da će Aja Sofia ponovo biti pravoslavna bogomolja, kao što je i bila u svom nastanku.

Dosta onoga što ima zapisano u Kazimirovićevoj knjizi, poklapa se sa viđenjima naših svetih: Oca Tadeja, monaha Gavrila, naših monaha sa Svete Gore.

Kazimirovićev zapis je takođe bio dosta skrnavljen posle Drugog svetskog rata. Upravo iz razloga jer sve ono što su u 19. veku kao obični ljudi iz naroda, nepismeni Miloš i Mitar videli, a Prota Zaharije zapisao, nije bilo povoljno ni za Obrenoviće ni za Karađorđeviće, a pogotovu ne za Josipa Broza i komuniste. Tako da negde 70- tih godina prošlog veka masovno počinju da se štampaju te knjige, od raznih autora, sve pod istim nazivom "Kremansko proročanstvo". Te knjige su čitački bile zanimljive, ali je problem jer su se poruke menjale, dopisivale, otpisivale i menjala se suština.

Svuda se provlačila poruka kojom je srpski narod bio plašen i ponižavan poslednje dve decenije, a pogotovu kroz stradanje našeg naroda, kroz Kosovo, kroz Oluju, kroz večite naše progone , "da će nas Srba ostati toliko da ćemo stati pod jednu šljivu". Neko je želeo samo naše istrebljenje.

Menjali su nam istoriju, menjali su nam književnost, sve su uradili da bi ubili naš taj srpski kod i naš koren.

Jel ste se zapitrali zašto mi učimo istoriju Srbije samo od Nemanjića? Mi smo postojali i pre njih i to više hiljada godina. Srbi su drevni narod, jedni od najstarijih u svetu. Hebrejska biblija pisana je na jako sličnom srpskom jeziku.

Da li ste znali da naša azbuka od A do Š je zapravo molitva Božija?

Svako slovo ima svoje pravo značenje, koje je vekovima sakriveno od našega naroda.

Mitar Tarabić je predvideo čak i dolazak "žutih ljudi" na naše prostore, da će doći na naša brda i nositi kamenje. Proročanstvo je zapisano ovako:

"Mitar Tarabić se obraća Proti Zahariju: Kume svetom će ovladati neki žuti čovek i ti žuti ljudi će doći na našim prostorima i nosiće naše kamenje"

1868. godine Mitar Tarabić se zadesio na žitnoj pijaci u Užicu, bio je pazarni dan. U jednom trenutku se on iz čista mira izdvojio iz mase i počeo da viče "ubiše knjaza, ubiše knjaza". Bio je zatočen u užičkoj tamnici sedam dana zbog uzbunjivanja naroda, sve dok nije stigla depeša iz Beograda, koja je kasnila, da je Knez Mihailo u Košutnjaku ubijen, a on se kasnije u selo peške vratio.

Legenda kaže da su Miloša Tarabića jedan dan probudile Vile na padinama Tare i rekle mu da će on biti Božiji čovek, odabran da prenosi važne poruke i da je on glavni vidovnjak, a da je Mitar posle bio prosto njegov pomoćnik.

Miloš je takođe predvideo i sopstvenu smrt, išao je po selu i pozivao ljude na sopstvenu sahranu i govorio im da se ne plaše, da će on tu noć umreti i da će se kasnije javljati nekom od svojih srodnika, putem snova ili vizija.

Kosmočka kugla

Ona je dao meteorita. Do 2005. godine ona je bila prava i glatka lopta, ali je izbio požar i kugla je pukla. On nje su ostali samo komadi. Parapsiholozi kažu da jako zračenje izbija iz nje. Potrebno je da stavite levu ruku na nju par sekundi i osetićete vibraciju. Možete takođe i želju neku da zapišete i kaže se da će se brzo ostvaariti.

Mistika ove Kremanske kotline je upravo u kamenu koji zrači i utiče na oporavak uma i tela. Kotlina je po obodu opasana četinarima i sve što se preko dana nakupi štetno, svako jutro se samo čist kiseonim prospe niz kotlinu, kao jedna vazdušna komora.

U vreme Turske vladavine, kada su glavni putevi išli od Carigrada prema Sarajevu i kada su osmanlije prolazile kroz kotlinu, govorili su kako je to jedina tačka u Srbiji koja je bila vazdušna banja, te su svračali svi begovi, age, sultani.

Statistika kaže još da posle Drugog svetskog rata u odnosu na broj stanovnika, selo Kremna dala najveći broj intelektualaca. Ko god je od te obične seoske dece odlazio put velikih škola, završavali su sa lakoćom i dolazili do fakultetskih diploma (56. doktora nauka, mnogo generala vojske, pilota, književnika, istoričara, lekara, pisaca...).

Kralj u buretu

Prorošanstvo za ovaj deo ide ovako: "Mitar Tarabić sedeći kod Prote Zaharija rekao mu da će neko ko se bude skriva kod njega u buretu imati krunu na glavi", tako je prota i zabeležio.

1875. godine izbila je Hercegovačka buna preko Drine i naš budući prestolonaslednik Petar Karađorđević dolazi iz Francuske, krije se iza pseudona Mrkonjić jer su Srbijom vladali Obrenovići. Kada je buna ugušena Petar je prešao Drinu i skrivajući se kod jataka na potezu Zlatibor- Tara jednog dana je došao i do kuće Prote Zaharija gde ga je zamolio da ga pritaji i sakrije od obrenovićeve žandarmerije. Zaharije se seti u trenutku šta mu je Mitar rekao, ode i raskuje bure, napravi duplo dno i sakrije budućeg prestolonaslednika i tako mu sačuva glavu na ramenima.

Još jedan od zapisa glasi: "Kada budu teška vremena u Srbiji, spas će se tražiti u tri krstaste gore", smatra se da je to potez Tara, Zlatibor i Mokra Gora.